Lehevaatamisi kokku

teisipäev, 30. august 2016

Reaalsetesse seiklustesse - nagu alpinist, kes asub uut mäge vallutama


Üldjoontes on nii, et täiemahuliselt käivitunud õpetajatöö, mis koosneb mitmetest aspektidest, mida  tavaliselt mitteõpetajad ei näe ja ei tea (me ei tule kooli 01.09 ega lõpeta koolis olemist viimasel auditooresel õppepäeval, kui jagatakse välja klassitunnistused õppeaasta kohta - me oleme kohal enne ja pärast ka. Ning me ei puhka teenimatult kaua, vaid see on ainus mõeldav viis täita ära üheksa kuuga täiesti tühjaks tõmmatud emotsionaal-psüühilis-vaim -füüsiline isik. Endise õena tean ma täielikult, missugune ma võisin olla pärast 24-tunnist hoogvahetust).  Nagu ma juba enne ütlesin, siis nüüd astun ma lisaks praktilisele õpetamisele ka pisut teoreetilisemat baasi nõutama.
Mul tuleb metafoorselt kõneledes pingutada ära seljakoti rihmad 
(kas aeg, tervis, rahalised vahendid, kodune toetus on olemas), kontrollida üle varustus (kas on olemas õpetatava vastuvõtmisvõime ja suutlikkus keskenduda õppeprotsessile, ajamata püsti  pisut õppida saanud ninakest), kontrollida üle seltskond, kellega mäkketõus algab (õpetajaks olemine eeldab meeskonnatööd) ning silmitseda kõrgustesse küündivat mäge, haridusmäestiku teravatipulises ahelas, ots on kadunud pilvedesse ning ma tean, et sihtmärgile lähenedes muutub õhk hõredamaks, on raskem hingata (lõputöö on ajamahukas ja nõudlik, kuid mõeldes eelmisele MA-le, siis väga meeldiv ja seiklusrikas protsess - muide see viimane moment on mind mitmel korral hoidnud närvivapustusest - a la elu on seiklus ;)

Proovin toime tulla. Täna toimus esimene õppealane soovitus-kohustuslik õppeinfotund ja ei saa öelda, et see kuidagi mööda külgi maha oleks jooksnud. Ikka veel kergelt käsnja loomusega, imen endase uusi teabekildusid - millal praktikad, kuidas loengud. ÕIS; ASIO; VÕTA :) 
Milliseks peaks kujunema praktika? Hmm, erisuste küsimused, mängulisus, lõiming, põiming, tund õue ja mujale ka....
Kohe ka praktikale... üle kahe nädala. 
Edidaktikumi koolitus, FB grupi loomine. Uued kursusekaaslased. 
TÜHI. Tuttavamad inimesed, toredad teadmised. 
Info saab akadeemilisest kalendrist. Linde auditoorium on tuttavamatest tuttavam, sest - olgem ausad, siin on korralikult oldud, küll baka ajal, küll eelmise MA ajal. 
Esimene päev on olnud pisut väsitav. Seda ma möönan...
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar